KOLAGENO TIPAI

KOLAGENO TIPAI

Kolageno tipų yra daug, tačiau svarbiausi išskiriami šie:

I tipo kolagenas – labiausiai paplitęs kolageno tipas organizme, įeinantis į odos, sausgyslių, raiščių, kaulų, vidaus organų dangalų sudėtį. Jo dėka audiniai atlaiko stiprų tempimą.

II tipo kolagenas – sąnario kremzlės komponentas, būtinas užtikrinant kremzlės funkcijas ir ilgaamžiškumą.

III tipo kolagenas pasižymi tomis pačiomis charakteristikomis kaip ir I tipo kolagenas, todėl dažniausiai naudojamas kartu. Jo yra odoje, raumenyse, vidaus organuose ir kraujagyslėse. Dalyvauja I tipo kolageno gamyboje.

Grynos formos II tipo kolagenas – dar vadinamas „natyvinis“, savo struktūra artimas žmogaus organizme sintetinam kolagenui.

Hidrolizuotas kolagenas, kolageno hidrolizatas, kolageno peptidai – reiškia tą patį – unikalaus apdorojimo (hidrolizės) būdu gaunamus mažos molekulinės masės junginius, kuriuos organizmas lengviau įsisavina. Būtent hidrolizuotas kolagenas yra puikiai virškinamas, absorbuojamas žarnyne ir patenka į tas organizmo vietas, kuriose jis panaudojamas. Virškinimo procese hidrolizuotas kolagenas (kolageno peptidai) suskaidomi iki amino rūgščių, iš kurių atitinkamuose audiniuose sintetinamas naujas kolagenas.

ĮSIGYKITE DIAS FORTE KOLAGENO